Kuchyně

Poměrně široký prostor pro uplatnění módních trendů představuje kuchyně. Právě zde přistupují lidé, kteří vlastní dům již delší dobu, k dalekosáhlým změnám a přestavbám především pak kuchyňské linky. Ti, kteří si pořizují nový dům, pak věnují zařizování kuchyně maximální pozornost. Nároky na tuto místnost se totiž oproti dřívějším dobám hodně změnily.

Kuchyně musí být prostorná, ale útulná, poskytovat množství pracovního místa a pojmout všechny věci a spotřebiče, kterých je při vaření a přípravě jídla vůbec potřeba. Stejně tak je důležitá v tomto prostoru i podlaha, která samozřejmě může být tvořena buď jako klasické dřevěné podlahy, což je trend spíše moderních domácností, nebo si klidně dejte do své kuchyně klasické koberce, které vám sice stíží uklízení, ale na druhou stranu bude moci být ve své kuchyni i bosí.

V kuchyni je třeba vidět na práci

Samostatnou kapitolou je osvětlení kuchyně. Bodová světla, chytré osvětlení skříněk a další a další komponenty umožňují dostatek osvětlení pro práci i ve špatně dispozičně řešených kuchyních. Módní trendy v této oblasti se neustále mění. Prostor pro vaši fantazii se pak otvírá v tom, kam všude takovéto osvětlení umístit, aby efekt i praktický přínos byly co nejvyšší. Alespoň vám odpadnou starosti z nedostatku světla na práci.

Nádobí do kuchyně

Kuchyně nejsou jen skříňky, spotřebiče a židle. Je to i nádobí. I v této oblasti se dá najít nespočet inspirace. Hitem poslední doby je titanové nádobí. Ty nejlepší výtvory kulinářského umění se dají vytvořit právě jen se sadou takovýchto hrnců. Zapomeňte na nerez a smalt. Starému nádobí odzvonilo. Počáteční investice u titanového nádobí je sice poněkud vyšší, ale mnohonásobně se vám vrátí. Jídlo na něm připravené je nejenom chutné, ale i zdravé, protože potřebujete o hodně méně tuku. Nehledě už na to, že šetříte i vlastní kapsu, protože pokrmy se uvaří daleko dříve než v jiných hrncích. Titanové pánve a titanové hrnce jsou módním trendem poslední doby, a pokud chcete být opravdu in, rozhodně je ve své kuchyni musíte mít., neboť taková titanová pánev vám dokáže vytvořit jídlo nebývalých chutí.  Podobně jako keramické nože, které jsou ostré a oproti nerezu zachovávají všechny nezbytné vitaminy.

Sdílet článek

Co si o článku myslíte? Napište nám...